Szkoła z klasą 2.0

PROGRAM "SZKOŁA Z KLASĄ 2.0"

„Szkoła z klasą 2.0” ma na celu wypracowanie zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji. Uczniowie przy wsparciu nauczycieli pracują metodą projektów edukacyjnych z wykorzystaniem TIK i tworzą Szkolne Kodeksy 2.0, czyli zasady korzystania z nowych technologii w edukacji. Program pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Program realizuje idee zawarte w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego, przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i objęty jest honorowym patronatem ministra edukacjiProgram prowadzony jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą” przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Agora. Partnerami programu jest Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON oraz Fundacja Orange.

Program był realizowany w naszej szkole w latach 2011/2012 - 2013/2014.