Magiczne kryształy

PROGRAM WCZESNEJ PROFILAKTYKI "MAGICZNE KRYSZTAŁY"

Program „Magiczne Kryształy” przygotowany został przez fundację Homo Homini im. Karola de Foucauld. Oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak pt.: „Magiczne Kryształy”.

Jest on próbą uwrażliwienia osób zajmujących się wychowaniem dzieci na zagrożenia jakie mogą nieść ze sobą media. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi. Biorą w nich udział uczniowie z klas I-III. Dzięki poznanym treściom osoby uczestniczące w zajęciach dzieci mogą dokonywać bardziej świadomych decyzji i wyborów dotyczących korzystania z TV, Internetu i gier komputerowych.

Cele programu:

Ø     Rozwój możliwości twórczego spędzania czasu z rodziną i rówieśnikami.

Ø     Przeciwdziałanie naśladowaniu zachowań agresywnych, proponowanych przez TV i gry komputerowe.

Ø     Nawiązanie współpracy z rodzicami uczestników.

Ø     Zachęta do odnowienia lub kultywowania tradycji rodzinnych.

Ø     Poznawanie i ćwiczenie form wypowiadania siebie.

Ø     Diagnoza potrzeb uczestników dotycząca form spędzania wolnego czasu.

W roku szkolnym 2015/2016 projekt jest realizowany w kl. Ia i Ib.