Gwiazdka dla Afryki

PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF-U "GWIAZDKA DLA AFRYKI"

Celem projektu jest:

• Zapoznanie dzieci z sytuacją w krajach rozwijających się, w tym głównie w Sierra Leone.
  • Kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego.
  • Zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

„Gwiazdka dla Afryki” to projekt edukacyjno-pomocowy, w ramach którego uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach owiniętych wstążeczką dzieci umieszczą symboliczne prezenty, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Wszystkie przygotowane przez dzieci podarunki zostaną wystawione podczas specjalnie zorganizowanej w szkole imprezy. Każdy z zaproszonych do szkoły gości będzie mógł wesprzeć działania przekazując darowiznę w formie równowartości wybranego przez siebie prezentu. Dzięki temu wszystkie „prezenty”, które wybiorą Darczyńcy trafią do dzieci w Sierra Leone. Pocztówka do Afryki – integralnym elementem akcji jest konkurs na projekt najbardziej oryginalnej kartki pocztowej przygotowanej przez dzieci w Polsce dla dzieci w Sierra Leone. Najciekawsze kartki, wykonane dowolną techniką plastyczną, wraz z życzeniami skierowanymi do dzieci w Afryce, zostaną wydane przez UNICEF w formie pamiątkowego albumu.

Projekt był realizowany w naszej szkole w roku szkolnym 2013/2014.