Spotkanie ze strażakami

10 października 2023 r. gościliśmy w naszej szkole strażaków z OSP Gorenice. Odwiedzili nas, by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami klas 0-3. W trakcie tej wizyty dzieci miały okazję poznać zakres pracy strażaków oraz zapoznać się z różnymi rodzajami sprzętu ratowniczego.Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że działania strażaków nie polegają wyłącznie na gaszeniu pożarów. Ich interwencje są często bardzo niebezpieczne i wymagają niezwykłej odwagi. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się, w jakich okolicznościach można ich używać.  Największą atrakcję nasi goście zostawili na koniec. Na teren szkoły wjechał na sygnałach dźwiękowych i świetlnych wóz strażacki. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego pojazdu. Dzieci mogły wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy. Dziękujemy strażakom z OSP Gorenice za przybycie oraz za ciekawą i pouczającą lekcję.

Kiemasz słodkości

Światowy Dzień Uśmiechu

W roku 2023 Światowy Dzień Uśmiechu przypadał na 6 października (piątek). W naszej szkole obchodziliśmy to sympatyczne święto z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Samorząd Uczniowski częstował cukierkami, wywołując uśmiech na twarzach naszych uczniów. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Pamiętajmy! Uśmiech jest zaraźliwy, więc przebywajmy w towarzystwie osób uśmiechniętych :-)

Pielgrzymujemy

3 października 2023 r. uczniowie klasy ósmej naszej szkoły wyruszyli na diecezjalną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. by zawierzyć siebie Matce Bożej. Po uroczystej Mszy świętej młodzież udała się do Wadowic. Poznaliśmy te miejsca, gdzie "wszystko się zaczęło…", czyli Dom św. Jana Pawła II, kościół parafialny, w którym został ochrzczony Karol Wojtyła; widzieliśmy zegar z napisem: CZAS UCIEKA, WIECZNOŚĆ CZEKA i oczywiście spróbowaliśmy papieskich kremówek.

Decydujemy i wybieramy

Początek roku szkolnego to w naszej szkole czas kampanii wyborczej do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali plakaty zawierające hasła wyborcze i ciekawe pomysły, które miałyby być zrealizowane w szkole. Wyniki wyborów w zakładce: Samorząd Uczniowski.

Dzień Chłopaka

W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Chłopaka, który przypada 30 września. Dziewczynki z każdej klasy złożyły swoim kolegom życzenia i podarowały upominki. Każda klasa celebrowała ten dzień z radością i uśmiechem :)

Euroweek - uczestniczyliśmy w warsztatach językowych

Po koniec września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na warsztaty językowe Euroweek. Trzydzieścioro uczniów klas V-VIII wyjechało do Kotliny Kłodzkiej do ośrodka w Rożance. Wszyscy uczestnicy wyjazdu mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe, biorąc udział w ciekawych zajęciach, które prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów. Poznaliśmy tam bardzo sympatycznych: Otto z Gruzji, Lorenę z Meksyku, James’a z Indii, Santiago z Kolumbii oraz „super piękną” Lisette z Filipin. W trakcie warsztatów uczniowie pracowali w grupach, a także indywidualnie prezentowali swoje talenty i to nie tylko językowe. Rozwijali również cenione w obecnej chwili umiejętności społeczne takie jak: przewodzenie, praca w zespole, autoprezentacja. Nasi uczniowie spisali się na medal! Byli bardzo aktywni, zawsze chętni do pomocy, zaangażowani w prezentacje, które przygotowywali z pomysłem i humorem. Jesteśmy z nich bardzo dumni :-) Euroweek był dla wszystkich okazją do przełamania bariery językowej, poznania nowych ludzi, nawiązania nowych przyjaźni, rozwijania kreatywności i umiejętności współpracy oraz odkrywania talentów. Z całą pewnością czas spędzony na Euroweeku przyniesie trwałe efekty i pozostawi niezapomniane wrażenia.

Akcja integracja

19 września 2023 r. uczniowie klasy 5a i 5b wzięły udział w wycieczce szkolnej. W programie była wizyta w kręgielni oraz w multikinie. W kręgielni Gravitacja uczniowie trenowali celne rzuty, uczyli się zdrowej rywalizacji oraz integrowali się między sobą. Następnie udali się na film „Mru i ja: wielka przygoda na cztery łapy”. Był to film pełen przygód, humoru i wzruszeń. Na koniec wycieczki uczniowie skorzystali z atrakcji w salonie gier.

Narodowe Czytanie 2023

11 września 2023 r. uczniowie klasy VIII zorganizowali w naszej szkole akcję „Narodowe Czytanie”, którą w 2012 roku zainicjował Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. W tym roku spotkaliśmy się Elizą Orzeszkową i jej powieścią „Nad Niemnem”. Uczniowie klas IV-VII wysłuchali krótkiej biografii pisarki, ciekawostek związanych z powieścią oraz fragmentów lektury, które zaprezentowali uczniowie klasy VIII z udziałem pana dyrektora i pani wicedyrektor.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

4 września 2023 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.  Mamy nadzieję, że wakacje przyniosły dobre i pozytywne emocje oraz pozwoliły naładować akumulatory :) Wierzymy, że dzięki współpracy, życzliwości i wsparciu przed nami satysfakcjonujące i fascynujące dziesięć miesięcy pracy i nauki. Niech to będzie kolejny rok rozwijania talentów, osiągania zamierzonych celów i stawiania czoła nowym wyzwaniom :)

Rok szkolny 2023/2024

Informacje dotyczące organizacji roku szkolnego 2023/2024 znajdują się w zakładce: ogłoszenia.